Till kommunens startsida
Gustavsbergs gymnasium
Talande webbLyssna

06 augusti 2018

Välkommen!

Välkomna till ett nytt läsår på G2 gustavsbergs Gymnasium!

Välkommen!

Eleverna som skall börja i åk 1 börjar 20 augusti och får hem ett brev med kallelse.

Åk 2 & 3 börjar tisdag den 21 augusti.

Välkomna till ett nytt läsår på G2 gustavsbergs Gymnasium!

0 kommentarer har registrerats
Lämna en kommentar
Lämna en kommentar



Kontakt

Rektor
Marie Olofsson
Telefon: 08-570 48530
marie.olofsson@gustavsbergsgymnasium.se


Biträdande rektor 
Emil Johansson
Telefon: 08-570 47561
emil.johansson@gustavsbergsgymnasium.se


Intendent
Josefin Karlsson
Telefon: 08-570 48531
josefin.Karlsson@varmdo.se


IT
Alexander Dahlén
Telefon: 070-168 01 02
data@gustavsbergsgymnasium.se


Studie- och yrkesvägledare
Johan Karlsson
Telefon: 08-570 48533
johan.karlsson@gustavsbergsgymnasium.se


Kurator
Ola Sundberg Lax
Telefon: 08-570 4753
ola.lax@gustavsbergsgymnasium.se

 

Skolsköterska
Linda Kusoffsky
linda.kusoffsky@gustavsbergsgymnasium.se

 

Speciallärare
Marianne Löfmark
Telefon: 070-001 95 70
marianne.lofmark@gustavsbergsgymnasium.se


Specialpedagog AST-studion
Karolina Lagerström
kaolina.lagerström@gustavsbergsgymnasium.se


Programmentorer

Barn- och Fritidsprogrammet, Vård- och Omsorgsprogrammet
Anna-Karin Linusson
Telefon: 070-168 04 76
linus@gustavsbergsgymnasium.se


Hantverksprogrammet, Introduktionsprogram
Anna Andersson
Telefon: 070-001 95 34
anna.andersson@gustavsbergsgymnasium.se


Naturvetenskapsprogrammet, Samhällsvetenskapsprogrammet
Ildiko Toth
Telefon: 070-168 01 98
ildiko.toth@gustavsbergsgymnasium.se


Språkintroduktionsprogrammet
Margareta Engström Inborr
Telefon: 08-570 47525
maggi@gustavsbergsgymnasium.se


Vid förfrågan av betygsdokument maila;

betyg@gustavsbergsgymnasium.se

Ange För- och efternamn, personnummer, klass och avgångsår.


Sjukanmälan görs via Schoolsoftlänk till annan webbplats.

 

Mer kontaktinformation