Till kommunens startsida
Gustavsbergs gymnasiums logotyp
Talande webbLyssna

Digitalt öppet hus 27 januari klockan 17:30 - 20:00

Välkommen på Öppet hus den 27 januari!

På grund av pandemin kommer vi att visa upp vår verksamhet och svara på frågor digitalt. Du kommer att få höra mer om våra spännande planer inför framtiden i Campus Gustavsberg där vi satsar på kreativa och intressanta utbildningar för dig!

Vet du om att du kan välja hockey- och puckelpistprofil hos oss?

Hösten 2022 kommer du att kunna välja:

  • Marinbiologi & Dykning - Naturvetenskapsprogrammet
  • Kriminologi- Samhällsvetenskapsprogrammet
  • Ledarskap, Kreativitet & Hälsa - Barn- och fritidsprogrammet
  • Hälsa & Sjukvård - Vård- och omsorgsprogrammet
  • Frisör & Stylist - Hantverksprogrammet
  • Introduktionsprogrammen

Håll utkik efter länk till öppet hus i våra sociala medier på FB och Instagram samt här på hemsidan.

Vi ses!

Rektor Christian Eklöv Hagman

Gå till livestreamingen av vårt digitala öppna huslänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

0 kommentarer har registrerats
Lämna en kommentar
Lämna en kommentar



Kontakt

Rektor
Christian Eklöv Hagman

Telefon: 08-570 48 530
christian.eklovhagman@gustavsbergsgymnasium.se


Biträdande rektor 
Emil Johansson
Telefon: 08-570 47 561
emil.johansson@gustavsbergsgymnasium.se


Skolassistent 
Nathasha Berg
Telefon: 070-413 04 71
nathasha.berg@gustavsbergsgymnasium.se


Skolassistent  
Maria Hjertzell
Telefon: 073-986 09 75
maria.hjertzell@gustavsbergsgymnasium.se


IT
Alexander Dahlén
Telefon: 070-168 01 02
data@gustavsbergsgymnasium.se


Studie- och yrkesvägledare
Johan Karlsson
Telefon: 08-570 48533
johan.karlsson@gustavsbergsgymnasium.se​


Kurator
Ola Sundberg Lax
Telefon: 070-2726767
ola.lax@gustavsbergsgymnasium.se​


Skolsköterska
Birgitta Lundin

Telefon: 073-988 76 03 
birgitta.lundin@gustavsbergsgymnasium.se


Specialpedagog
Pamilla Carlén
pamilla.carlen@gustavsbergsgymnasium.se​


Specialpedagog AST-studion
Karolina Lagerström
karolina.lagerström@gustavsbergsgymnasium.se


Programmentorer

Barn- och Fritidsprogrammet
Marianne Löfmark
Telefon: 070-001 95 70
marianne.lofmark@gustavsbergsgymnasium.se​


Hantverksprogrammet, Vård- och Omsorgsprogrammet 
Anna Andersson
Telefon: 070-001 95 34
anna.andersson@gustavsbergsgymnasium.se


Naturvetenskapsprogrammet, Samhällsvetenskapsprogrammet
Ildiko Toth
Telefon: 070-168 01 98
ildiko.toth@gustavsbergsgymnasium.se


Introduktionsprogram
Johan Karlsson
Telefon: 08-570 48533
johan.karlsson@gustavsbergsgymnasium.se​


Ola Sundberg Lax
Telefon: 08-570 47531
ola.lax@gustavsbergsgymnasium.se​


Språkintroduktionsprogrammet
Nagwa Bashier
Telefon: 073-986 09 72
nagwa.bashier@gustavsbergsgymnasium.se


Vid förfrågan av betygsdokument maila:

betyg@gustavsbergsgymnasium.se

Ange för- och efternamn, personnummer, klass och avgångsår.




Sjukanmälan görs via Schoolsoftlänk till annan webbplats.

 

Mer kontaktinformation